Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Ministerstvo dopravy vyzýva Magistrát hl. mesta na zvýšenie kontrol v taxislužbe

30.03.2017

Bratislava (30. marca 2017) – Zástupcovia ministerstva dopravy sa dnes stretli s predstaviteľmi taxislužieb, ktorí protestovali proti aplikácii Uber. Ministerstvo dopravy a výstavby SR vyzve listom Magistrát hl. mesta Bratislava,  Mestskú políciu hlavného mesta SR na zvýšenie kontrol v oblasti taxislužby.

Zákon o cestnej doprave hovorí jasne. Podmienky platia bez rozdielu pre všetkých.  Za taxislužbu sa považuje aj prevádzkovanie prostredníctvom mobilnej aplikácie Uber. Problém teda nie je v zákone, ale v jeho dodržiavaní.
Ministerstvo dopravy nie je kontrolným orgánom v taxislužbe. Odborný dozor nad taxislužbou vykonáva polícia a obec podľa zákona o cestnej doprave. Obec kontroluje plnenie povinností prevádzkovateľov taxislužby (napríklad označenie vozidla obchodným menom, vybavenie vozidla koncesiou a podobne). Zároveň ukladá v prvom stupni pokuty za iné správne delikty a prejednáva v prvom stupni priestupky v taxislužbe, ku ktorým došlo v obci.

Rezort dopravy opätovne žiada a listom vyzve  Magistrát hl. mesta Bratislava na zvýšenie kontrol v oblasti taxislužieb aj vzhľadom na opakujúce sa upozornenia zo strany registrovaných taxikárov.

 


späť

na začiatoktlačiť