Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Súťaž Do školy na bicykli pozná víťazov

30.06.2017

Bratislava (30. júna 2017)  - Viac ako 6400 žiakov materských, základných a stredných škôl sa aktívne zúčastnilo 2. ročníka celonárodnej kampane Do školy na bicykli. Jej cieľom je prilákať mladú generáciu hravou formou k častejšiemu využívaniu tohto dopravného prostriedku. Žiaci a študenti počas súťaže, ktorá trvala od 12. do 16. júna, urobili 21 602 jázd a najazdili 50-tisíc kilometrov. Podobne, ako pri kampani Do práce na bicykli, aj tento projekt lámal rekordné čísla, či už v počte najazdených kilometrov alebo v počte zúčastnených.

„Kampaň ukázala, že záujem mladej generácie o tento zdravý druh dopravy je veľký. Takéto súťaže sú dôležité, lebo poukazujú aj na to, že komunikácie zdieľame spoločne – motoristi, prostriedky verejnej dopravy, chodci, cyklisti. Je preto dôležité, aby sme sa na cestách navzájom rešpektovali,“ povedal minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.  

Aktívne zapojenie žiakov spočívalo jednak v samotnej jazde na bicykli do školy, ale tiež v kreslení návrhov zobrazujúcich okolie školy, ktoré je priateľské pre cyklistov a peších. V rámci kategórie „aktívne dochádzanie na bicykli do školy“ zvíťazili žiaci z Borského Mikuláša, ktorí vykonali až 1161 jázd. Na druhom mieste, s počtom jázd 763, skončili školáci z Veľkého Šariša, ako tretia skončila Základná škola v Beluši s viac ako 670 jazdami. V súťaži aktivít a návrhov, ktoré boli ohodnotené počtom lajkov na Facebooku, zvíťazili školáci z Mútneho, na druhom mieste sa umiestnila Základná škola v obci Udavské. Návrh žiakov z Kluknavy získal tretie miesto.        

Rezort dopravy, ktorý je súčasne vyhlasovateľom tejto súťaže, odovzdá víťazom ceny v podobe cyklistických stojanov a bicyklov pre najaktívnejších žiakov.    


späť

na začiatoktlačiť