Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Slovensko sa prezentuje na veľtrhu autobusového turizmu

04.07.2017

Kolín nad Rýnom (4. júla 2017) – Slovensko ako príťažlivá dovolenková destinácia sa predstavuje na najväčšom európskom kontraktačnom veľtrhu autobusového turizmu (RDA Group Travel Expo) v nemeckom Kolíne nad Rýnom. Jeho organizátorom je Medzinárodný zväz autobusového turizmu a je optimálnym miestom na vytváranie nových obchodných kontaktov, zbieranie inšpirácií a nových trendov v oblasti autobusového turizmu.

Možnosť prezentácie svojej ponuky v stánku slovenskej expozície pod značkou „Travel in Slovakia Good Idea“ využilo 6 slovenských subjektov cestovného ruchu. Sú medzi nimi zástupcovia hotelov a reštaurácií, kúpeľov či cestovných kancelárií.

Zástupcovia Sekcie cestovného ruchu MDV SR v rámci workshopov s predstaviteľmi organizácie RDA, zástupcami touroperátorov, médií a PR-agentúr prezentujú  široké možnosti turizmu na Slovensku. Zároveň rokujú aj o ponuke našej krajiny v katalógoch touroperátorov a cestovných kancelárií.

Nemecko dlhodobo patrí k prioritným trhom cestovného ruchu Slovenska. V roku 2016 pricestovalo na Slovensko 178-tisíc nemeckých návštevníkov a patrí im tretie miesto v rebríčku zahraničných turistov, ktorí zavítali na Slovensko. Ich počet sa zvýšil oproti roku 2015 o 12 percent a tento pozitívny trend vývoja pokračuje aj v prvom polroku tohto roka.

Práve rokovania dávajú reálny predpoklad na pokračujúce zvyšovanie návštevnosti kúpeľov a ďalších atraktívnych destinácií Slovenska.


späť

na začiatoktlačiť