Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Rezort dopravy začal rokovania o posilnení dopravy na trati Bratislava - Dunajská Streda

29.09.2017

Bratislava (28. septembra 2017) – Ministerstvo dopravy a výstavby intenzívne pracuje na tom, aby cestujúci na vyťaženej železničnej trati Bratislava – Dunajská Streda cestovali komfortne a dopravili sa pohodlne kam potrebujú. Spolu so spoločnosťou RegioJet, ktorá prevádzkuje osobnú železničnú prepravu na tejto trati, vykonal rezort dopravy v uplynulých týždňoch rozsiahly prieskum o vyťaženosti jednotlivých vlakov. Prieskum preukázal nárast cestujúcich, a to najmä v špičkových vlakoch ráno do Bratislavy. Ministerstvo preto požiadalo spoločnosť Regiojet, aby našla ďalšiu vlakovú jednotku na dopravnom trhu.

„Sme pripravení vo verejnom záujme podporiť vyšší počet spojov na tejto trase. Aktuálne je na spoločnosti Regiojet, aby našla ďalšiu vlakovú súpravu, ktorá by umožnila zvýšenie kapacity vybraných vlakov. Akonáhle zaobstará novú vlakovú jednotku, my budeme súhlasiť a podporíme ju, aby sa cestujúci mohli prepravovať komfortnejšie,“ povedal minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

Rezort dopravy chce takto reagovať aj na očakávaný vstup RegioJetu do Bratislavskej integrovanej dopravy od nového roku. Očakávame ďalší nárast prepravovaných osôb, a preto chceme byť aj v zmysle zmluvy o dopravných službách vo verenom záujme na dopyt po železničnej doprave na tejto trati pripravení v predstihu.


späť

na začiatoktlačiť