Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Ministerstvo dopravy podporí prepravu zdravotne znevýhodnených občanov za účelom výstavy

06.10.2017

Bratislava (6. októbra 2017) – Rezort dopravy a Železničná spoločnosť Slovensko umožnia bezproblémovú prepravu zdravotne postihnutých občanov vo vlakoch za účelom návštevy výstav SLOVMEDICA a NON – HANDICAP v priestoroch bratislavskej Incheby. V sobotu 7. októbra budú zabezpečené špeciálne vozne vo vybraných vlakoch na trase  Košice – Poprad – Žilina – Trenčín – Bratislava a Banská Bystrica – Levice – Bratislava.

„Chceme podporiť aj túto skupinu našich občanov, aby sa pohodlne a doslova bez bariér mohli dostať na takéto pre nich dôležité podujatie,“ povedal minister dopravy Arpád Érsek. 

V sobotu, počas konania výstav budú vo vopred určených vlakoch mimoriadne radené vozne určené pre zdravotne hendikepovaných a ich sprievodcov. Pre účastníkov, ktorí sa vopred prihlásili, tak bude zabezpečený bezproblémový nástup a výstup na spomínaných tratiach.

Rezort dopravy podporuje prepravu zdravotne hendikepovaných aj v spolupráci s občianskym združením Bez bariéry - Národnou platformou proti bariéram. Ministerstvo chce takýmto spôsobom prispieť k zlepšeniu mobility tejto skupiny občanov a umožniť im získavať nové vedomosti či spoznávať novinky, ktoré im môžu pomôcť zvýšiť kvalitu ich života.
Výstavy SLOVMEDICA a NON-HANDICAP sú najvýznamnejším podujatím v oblasti zdravotníctva na Slovensku. Každoročne prinášajú ucelený prehľad nových zdravotníckych technológií, prístrojov a pomôcok so zámerom poskytovať zdravotnú starostlivosť či špecializované predmety dennej potreby pre telesne postihnutých.


späť

na začiatoktlačiť