Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Do školy na bicykli jazdilo rekordný počet žiakov

09.11.2017

Bratislava (9. novembra) – Záujem o dochádzanie či už do školy alebo do práce na bicykli každým rokom rastie. Dokazuje to aj tretí ročník národnej kampane Do školy na bicykli, ktorý sa niesol v rekordných číslach. Do akcie sa v júni zapojilo takmer 31 tisíc žiakov a 161 základných škôl.

„Rád by som vyzdvihol najmä zvýšený záujem škôl a učiteľov o kampaň Do školy na bicykli a ocenil ich spoluprácu a nadšenie pre túto vec. Verím, že pritiahneme deti k zdravému životnému štýlu a v neposlednom rade zvýšime kvalitu dopravnej výchovy. Do budúcnosti plánujeme spojiť aktivity tejto kampane s informáciami o zdravotných benefitoch cyklistiky a kurzami dopravnej výchovy,"povedal minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

Žiaci súťažili v dvoch kategóriách. Tou prvou bola miera zapojenia žiakov, ktorú vyjadroval celkový počet jázd žiakov. V tejto kategórii bola víťazom škola v Borskom Mikuláši, nasledoval Veľký Šariš a Beluša.  Druhou kategóriou bola aktivita podporujúca hlavnú myšlienku kampane -  bezpečné dochádzanie žiakov do školy na bicykli. Úspech v tejto aktivite závisel od počtu „likov“ pri danej fotografii na facebookovej stránke súťaže. Najatraktívnejšiu kampaň pripravili žiaci v obci Mútne, nasledovaní kamarátmi zo škôl v obciach Udavské a Kluknava. Úspešným súťažiacim zástupcovia rezortu dopravy osobne odovzdali stojany na bicykli, šatky s logom kampane a reflexné prvky. Žiaci považujú nemotorovú dopravu za podstatnú v dochádzaní do školy a bicykel vnímajú ako atraktívny dopravný prostriedok.

 


späť

na začiatoktlačiť