Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Slovensko sa prezentuje na svetovom veľtrhu v Londýne

09.11.2017

Bratislava (9. novembra) – Slovensko ako atraktívna turistická destinácia sa predstavuje v týchto dňoch na jednom z najprestížnejších veľtrhov cestovného ruchu v Londýne. Medzinárodný veľtrh cestovného ruchu WORLD TOURISM MARKET LONDON 2017 je lídrom na trhu v tomto odvetví. Národná expozícia Slovenskej republiky sa na tomto podujatí teší veľkej pozornosti. Tie  najzaujímavejšie turistické destinácie v národnom stánku prezentuje aj osem slovenských subjektov cestovného ruchu.    

„Údaje týkajúce sa návštevnosti našej krajiny potvrdzujú, že sme obľúbenou a bezpečnou destináciou. Aktívna propagácia na veľtrhoch cestovného ruchu môže významne prispieť k zvyšovaniu záujmu zahraničných turistov o Slovensko. Rozvoj tohto odvetvia nám súčasne prináša aj pracovné príležitosti a rast regiónov,” povedal minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

V prvom polroku 2017 navštívilo Slovensko takmer 37-tisíc občanov zo Spojeného kráľovstva. Táto návštevnosť predstavuje nárast o 10℅ v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. Turisti zo Spojeného kráľovstva tak obsadili šiestu priečku v rebríčku TOP krajín z pohľadu aktívneho zahraničného cestovného ruchu SR. Briti prejavujú záujem najmä o pobyty v slovenských horách, návštevu miest, kultúrnych pamiatok a taktiež kúpeľov. Ministerstvo dopravy a výstavby aktívne využíva platformu svetového veľtrhu WTM v Londýne na zaujatie čo najväčšieho počtu profesionálov z oblasti cestovného ruchu. Motiváciou je prilákať na Slovensko viac návštevníkov, a to nielen zo Spojeného kráľovstva.  


späť

na začiatoktlačiť