Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Východ Slovenska bude pre turistov atraktívnejší

01.12.2017

Bratislava (1. decembra 2017) – Viac atrakcií pre turistov ako aj ďalšie zaujímavé spoločné slovensko-poľské projekty môže už v budúcom roku priniesť medzinárodná spolupráca na východe Slovenska. Ministerstvo dopravy a výstavby zastrešuje spoločný projekt ľudí z regiónu na slovensko-poľskom pohraničí, ktorý by mal naplno začať fungovať už v najbližších týždňoch.

„Našim cieľom je naštartovať spoluprácu, o ktorej sa už päť rokov hovorí, ale nikdy sa poriadne nerozbehla a pritiahnuť na severovýchod Slovenska turistov, ktorí by tu trávili čas a využili služby na oboch stranách hranice,“ uviedol štátny tajomník ministerstva dopravy a výstavby SR Peter Ďurček. To prinesie do regiónu nové pracovné príležitosti aj dodatočné príjmy.

Štátny tajomník ministerstva dopravy Peter Ďurček preto zastrešil rokovania s primátorom mesta Svidník Jánom Holodňákom, súčasným viceprezidentom poľskej asociácie Euroregion Karpacky pánom Dawidom Lasekom ako aj s ďalšími zástupcami samosprávy, na ktorých hľadali spôsoby, ako spoločne ponúknuť turistom zaujímavé atrakcie a prilákať ich tak do regiónu.

„Ešte pred koncom tohto roku by mala vzniknúť spoločná nezisková organizácia, ktorá by mala zastrešovať  budovanie a propagáciu značiek a produktov pre turistický ruch v oblasti Karpát predovšetkým na východe Slovenska a východe  Poľska,“ dodal Peter Ďurček.  Rezort dopravy verí, že zapojením tejto organizácie do systému oblastných organizácií v cestovom ruchu sa podarí získať aj potrebné zdroje na krytie zaujímavých projektov. Ďalšou z možností, ako by sa mohli tieto aktivity financovať, sú zdroje z programu Interreg. Jedným z ďalších cieľov je aj možné posunutie tejto spolupráce do širšej medzinárodnej roviny na základe tzv. Karpatského dohovoru.


späť

na začiatoktlačiť