Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

VYBRANÉ ODBORNÉ ČASOPISY

Mesačník Cestovateľ je určený nielen profesionálom v cestovnom ruchu, ale aj tej časti obyvateľstva, ktorá sa intenzívne zaujíma o cestovanie a turistiku. Časopis sa zameriava na reportáže z najnavštevovanejších stredísk cestovného ruchu, najmä v Európe, dostupných pre slovenských turistov  ako aj cestopisy a reportáže z krajín, ktoré sú našincom len málo známe. Samozrejmosťou sú aj informácie z regiónov Slovenska, postrehy zo stredísk cestovného ruchu, rozhovory so zaujímavými osobnosťami orientované na cestovanie a služby s ním spojené.

Ekonomická revue cestovného ruchu je časopis Fakulty ekonomickej Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, ktorý vychádza štyrikrát ročne. Vydáva pôvodné články a analýzy domácich i zahraničných autorov zamerané na  teóriu cestovného ruchu, vytvára priestor na odbornú diskusiu k aktuálnym témam, zároveň publikuje recenzie a informácie o publikáciách vhodných pre záujemcov o teóriu a prax v cestovnom ruchu.

Časopis GASTRO – revue gastronómie a cestovného ruchu je dvojmesačník, ktorý je na trhu už od r. 1990. Prináša zaujímavosti zo sveta gastronómie, recepty na všedné i slávnostné chvíle, špeciality majstrov kuchárov, barmanov, somelierov z domova i zo zahraničia, informuje o nových trendoch v gastronómii, potravinárstve i v cestovnom ruchu.

Magazín GUEST je mesačník venovaný všetkým odvetviam cestovného ruchu  Gastro, Ubytovanie, Eventy, Služby a Turizmus sú základnými aspektami riadne fungujúceho cestovného ruchu, cieľom ktorého je dosiahnuť spokojnosť hosťa (v angličtine GUEST). Magazín poskytuje prehľad a informácie o novinkách a situácii v cestovnom ruchu, poskytuje priestor odbornej verejnosti k problematike cestovného ruchu, predstavuje širokej verejnosti hotely, reštaurácie, možnosti rekreácie a relaxu vo všetkých regiónoch Slovenskej republiky a aj v zahraničí. Prevádzkovatelia hotelov a reštaurácií tu nájdu pestrú ponuku dodávateľov, odborné rady skúsených podnikateľov. Cestovatelia odovzdávajú svoje získané postrehy a skúsenosti, gurmáni  vniknú do tajomstiev svetovej aj slovenskej kuchyne, zástupcovia miest a regiónov odhalia (ne)objavené krásy Slovenska.

Časopis Hotelier prináša informácie z hotelov, rozhovory, inšpiratívne a zaujímavé príbehy zo slovenského a svetového hotelierstva, monitoruje nové smery v dizajne hotelov, ako aj najnovšie trendy v gastronómii.

Magazín Krásy Slovenska vychádza od roku 1921, je najstarším nepretržite vydávaným časopisom na Slovensku. Venuje sa prírodným, kultúrnym krásam a zaujímavostiam zo Slovenska. Prezentuje zaujímavé zákutia prírody, kultúrne a historické pamiatky i tipy na turistiku. Okrem toho sa venuje aj ostatným aktivitám v prírode, ako napríklad cykloturistike, vodnej turistike, lyžovaniu, skialpinizmu, horolezectvu či výstupom na horské štíty.

Časopis Kúpele sa zameriava na zdravie, kúpeľníctvo, wellness, voľný čas a cestovný ruch.

VOYAGE magazín - slovenský dvojmesačník o štýle, trendoch a možnostiach cestovania. VOYAGE je spojenie individuálnych zážitkov a cenných informácií o destináciách, atrakciách a atraktivitách.  

 

 

 

 

na začiatoktlačiť