Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Slovensko má najlepší hotel na svete

14.09.2012

TLAČOVÁ SPRÁVA

Bratislava – Najlepší hotel na svete sa nachádza na Slovensku. Je ním bratislavský Marrol´s Boutique Hotel. Stal sa prvým slovenským hotelom, ktorý zvíťazil v celosvetovej súťaži „Expedia Insiders Select Award 2012“. Táto výročná cena je udeľovaná najlepšiemu hotelu dostupnému v ponuke celosvetového rezervačného systému Expedia. Cenu odovzdal vedeniu hotela tento týždeň riaditeľ Market managementu spoločnosti Expedia pre východnú Európu Rakúsko a Švajčiarsko Wolfgang Pagl.

„Akákoľvek finančná či iná podpora štátu v oblasti cestovného ruchu sa minie účinkom, ak podnikatelia v cestovnom ruchu nemajú na prvom mieste zákazníka a nezáleží im na tom, aby sa vymykali z priemeru a boli špičkou nielen v národnom, ale aj medzinárodnom meradle,“ povedal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Ján Počiatek.

Nová stratégia v cestovnom ruchu

V záujme ministerstva dopravy je, aby podobné ocenenia, ktoré sú odrazom spokojnosti klientov, neboli na Slovensku výnimkou, ale pravidlom. Ministerstvo pripravuje novú stratégiu rozvoja cestovného ruchu do roku 2020. Tá by mala prispieť k tomu, aby pozitívnych príkladov ako je Marrol´s Boutique Hotel, bolo na Slovensku viac, a aby sa cestovný ruch u nás nenachádzal hlboko pod svojim potenciálom, ale naopak, stal sa jedným z pilierov slovenskej ekonomiky.

Pripravovaná stratégia by mala priniesť zmenu smerovania politiky štátu v cestovnom ruchu. Zmena by sa mala prejaviť predovšetkým v koncepčnom prístupe, zlepšení koordinácie subjektov cestovného ruchu, v efektívnejšom využívaní eurofondov ako aj v propagácii. V nej je potrebné sústrediť sa na reálne dostupné ciele a využiť okolité krajiny a ich 110-miliónový trh ako cieľový.

Prínosom pre cestovný ruch by mohla byť aj zmena v dĺžke pobytov. Vzhľadom na to, že jedným z hlavných trendov v cestovnom ruchu je skracovanie dĺžky pobytov, je podľa ministerstva dopravy potrebné orientovať sa najmä na víkendové pobyty a krátkodobú prihraničnú turistiku. Okrem toho je dôležité, aby peniaze z eurofondov smerovali aj do doplnkových služieb. Na Slovensku je totiž dostatok ubytovacích zariadení, ale stále je čo zlepšovať v oblasti wellness, budovaní cyklotrás a turistických chodníkov, obnove kultúrnych pamiatok či historických zariadení či v kvalite poskytovaných služieb v cestovnom ruchu.

Stotisícová konkurencia

Ocenenie slovenského hotela je o to vzácnejšie, že v ankete bolo hodnotených vyše 130-tisíc hotelov po celom svete. Do užšieho kola sa dostalo 650 hotelov, medzi nimi aj bratislavský Marrol´s Boutique Hotel, ktorý sa dostal aj do finálneho výberu 100 najlepších hotelov a napokon v tohtoročnej súťaži aj zvíťazil. Hotely hodnotili odborníci z Expedie a hostia, ktorých bolo spolu viac ako 500-tisíc. Posudzovali celkovú hodnotu služieb, ktoré klient získa v pomere kvality a ceny, ktorú za to zaplatí.


späť

na začiatoktlačiť