Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Rýchlostná cesta R4 Košice – Milhosť už slúži motoristom

07.11.2013

Bratislava (7. novembra 2013) – Na východnom Slovensku pribudla nová rýchlostná cesta postavená z eurofondov. Úsek R4 Košice – Milhosť, ktorého výstavba bola dnes slávnostne ukončená, zabezpečí rýchle a bezpečné spojenie Košíc s Maďarskom.
 
„Úsek novej rýchlostnej cesty R4 Košice – Milhosť zatraktívni celý región z pohľadu investorov a prepravcov, pretože spája mesto Košice, priemyselný park v Kechneci a hranice Slovenska s Maďarskom,“ vyhlásil minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek. Ako dodal, ministerstvo dopravy vedie intenzívny dialóg s maďarskou stranou s cieľom urýchliť dostavbu diaľnice zo slovensko-maďarských hraníc do Miškovca, vďaka čomu by vzniklo kvalitné a rýchle cestné prepojenie Košíc s Budapešťou.

Výstavba tohto významného projektu, na ktorom boli vybudované dve križovatky a 16 mostov, sa začala v septembri 2010. Pôvodne mala byť ukončená začiatkom tohto roka, rozsiahly archeologický výskum však spôsobil časový sklz.
Celkové stavebné náklady na projekt boli 78 miliónov eur, z toho viac ako 50 miliónov eur bolo pokrytých z Operačného programu Doprava. Financovanie formou nenávratného finančného príspevku z OPD bolo v pomere 85 :15 (Kohézny fond : štátny rozpočet).

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
tel. číslo: + 421 918 825 059
e-mail: martin.kona@mindop.sk
Želáte si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.


späť

na začiatoktlačiť