Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Aj tento rok budú deti súťažiť o najkrajší list na svete

03.02.2014

Bratislava (3. februára 2014) – Ako hudba ovplyvňuje naše životy. To je téma tohtoročnej  súťaže o Najkrajší list roku 2014, do ktorej sa môžu zapojiť deti z celého sveta. Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR v spolupráci so Slovenskou poštou organizujú celoštátne kolo tejto súťaže. 

„Je dôležité, aby deti nezabúdali na písanie listov. V minulosti to bola bežná súčasť života každého dieťaťa, hoci mnohé dnešné deti si to už nevedia ani predstaviť. Myslím si, že  súťaž je ideálny prostriedok, ako deťom písanie listov priblížiť,“ povedal Viktor Stromček, štátny tajomník Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. 
Cieľom súťaže je viesť deti k tradičnému písaniu, ktoré sa postupne vytráca z bežného života, a zlepšiť ich písomný prejav. V neposlednom rade súťaž podporí aj ich tvorivé myslenie, pretože je len na ich fantázii, komu budú list adresovať a ako v ňom tému hudby opíšu. Listy je možné posielať do 31. marca 2014. V priebehu apríla ich bude posudzovať komisia zložená zo zástupcov ministerstva dopravy a Slovenskej pošty. Autor najkrajšieho listu v celoštátnom kole získa prestížnu možnosť zastupovať Slovenskú republiku vo svete. Zároveň vyhrá aj týždňový prázdninový pobyt v slovenských horách pre celú rodinu. Pripravené sú aj ďalšie atraktívne ceny.  

Hlavnou podmienkou na zapojenie sa do súťaže je vek do 15 rokov. Viac o súťaži je možné nájsť na stránke ministerstva dopravy – www.mindop.sk. Tento rok sa súťaž uskutoční už po 43. raz.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
tel. číslo: + 421 918 825 059
e-mail: martin.kona@mindop.sk
Želáte si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.


späť

na začiatoktlačiť