Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Ročná splátka za bratislavský obchvat môže byť necelých 57 miliónov eur

07.12.2015

Bratislava (07. decembra 2015) – Za ročnú splátku menej ako 57 miliónov eur je konzorcium Obchvat Nula ochotné postaviť takmer šesťdesiat kilometrov diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 v okolí Bratislavy. Ponuku konzorcia vedeného španielskou spoločnosťou Cintra, ako aj ponuky ďalších troch uchádzačov, musí štát ešte overiť vo finančnom modeli.

 „Vždy sme verili, že medzinárodný tender dokáže vygenerovať mimoriadne dobrú cenu pre štát, pretože podmienky na to sú dnes ideálne. Ponuka, ktorú sme dnes otvorili, je mimoriadne výhodná a verím, že nová diaľnica už o pár rokov uľahčí život všetkým, ktorí na ňu dlhé roky čakajú,“ povedal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek.
Dnes boli otvorené všetky štyri ponuky na výstavbu veľkého bratislavského obchvatu s ročnými splátkami v rozsahu 57 až 91 miliónov eur. Ministerstvo spolu s medzinárodným poradcom ešte musí preveriť finančné modely a technické riešenia jednotlivých konzorcií, aby sa potvrdila správnosť ich výpočtov. „Veríme, že celý proces prebehne bez problémov rovnako ako celá súťaž, do ktorej sa nám prihlásili najlepšie svetové konzorciá a z ktorej nebol nikto vylúčený,“ zdôraznil Počiatek.

Podľa predbežných odhadov by malo byť konzorcium s najlepšou ponukou definitívne vyhodnotené do konca januára a v prvom kvartáli budúceho roku bude možné pokračovať s celým procesom odsúhlasovania. Cenová ponuka pre PPP model bude opäť porovnaná s alternatívou výstavby klasickým spôsobom. V prípade, že sa PPP model ukáže ako najvýhodnejší, o podpise zmluvy s najúspešnejším uchádzačom rozhodne vláda SR.

 

 Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
tel. číslo: + 421 918 825 059
e-mail: martin.kona@mindop.sk
Želáte si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.


späť

na začiatoktlačiť