Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Záujem o kampaň Do práce na bicykli je väčší ako vlani

07.04.2017

Bratislava (7. apríla 2017) – Záujem o cyklodopravu zažíva na Slovensku nárast.  Do 4. ročníka celonárodnej kampane „Do práce na bicykli 2017“, ktorú  zastrešuje Ministerstvo dopravy a výstavby SR, sa zaregistrovalo už 66 samospráv z celkového počtu 140 oslovených slovenských miest. Počet prihlásených do kampane už teraz prekročil vlaňajší záujem - 60 zapojených miest a obcí do súťaže. Možnosť zaregistrovať sa pre mestá a obce pritom platí až do 18. apríla.

„Veľký záujem zamestnancov cestovať do práce na bicykli nás teší. Prispejú tak k zlepšeniu svojej zdravotnej kondície a v konečnom dôsledku k zníženiu podielu individuálnej automobilovej dopravy vo svojom meste. Je viac ako reálne predpokladať, že Slovensko sa v priebehu ďalších rokov výrazne rozbicykluje,“ povedal minister dopravy a výstavby Arpád Érsek.
Spoločne s vysokým počtom zaregistrovaných samospráv má stúpajúci trend aj počet prihlásených účastníkov. Od 1. marca 2017 sa už prihlásilo 2086 súťažiacich, čo predstavuje nárast takmer o 40 percent z celkového počtu súťažiacich  v minulom roku. Samosprávy majú čas do 18. apríla, aby sa zaregistrovali do kampane Do práce na bicykli 2017. Čím rýchlejšie sa mestá a obce zapoja, tým skôr sa môžu prihlasovať  jednotliví účastníci. Tí sa môžu zapojiť až do 5. mája 2017.
Súťaž „Do práce na bicykli“ je určená pre všetkých obyvateľov a slovenské mestá a obce, ktoré sa v zmysle štatútu súťaže oficiálne zaregistrujú na internetovej stránke www.dopracenabicykli.eu.

 


späť

na začiatoktlačiť