Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Spoločná slovensko-poľská kancelária cestovného ruchu bude otvorená na Slovensku

12.04.2017

Bratislava (12. apríla 2017) – Slovensko a Poľsko chcú spoločne prezentovať svoje krajiny. Štátny tajomník Ministerstva dopravy a výstavby SR Peter Ďurček sa stretol so štátnym tajomníkom Ministerstva športu a turizmu Poľskej republiky Dawidom Lasekom, aby sa dohodli na spoločných cieľoch v oblasti cestovného ruchu.  Jedným zo záverov stretnutia bola dohoda o otvorení spoločnej slovensko-poľskej kancelárie pre rozvoj tohto segmentu. Kancelária vznikne už počas tohto roku na slovenskej strane spoločnej poľsko-slovenskej hranice. 

„Súčasná geopolitická situácia a nové trendy cestovateľského správania sú priaznivé pre dovolenkové destinácie v bezpečných krajinách. Za bezpečné cieľové destinácie sa považuje Slovensko aj  Poľsko. Spoločná slovensko – poľská kancelária cestovného ruchu má za cieľ propagovať atraktívne regióny oboch krajín. Od tejto spolupráce očakávame zvýšenie návštevnosti zo strany poľských turistov na Slovensku, ako aj slovenských dovolenkárov v Poľsku,“ povedal štátny tajomník ministerstva dopravy a výstavby Peter Ďurček. 

Spoločná slovensko-poľská kancelária sa vytvára na základe plnenia výstupov tzv. Karpatského dohovoru – Trvalo-udržateľný rozvoj cestovného ruchu. Zmluvné strany dohovoru zriadili pracovnú skupinu, ktorá sa zamerala na vypracovanie stratégie pre budúci rozvoj cestovného ruchu v Karpatoch. Spolupráca s poľskou stranou v oblasti cestovného ruchu je pre nás významná. Poliaci sa zaraďujú medzi najčastejších návštevníkov našej krajiny. Vlani strávilo dovolenku na Slovensku celkom 9,37 % poľských turistov spomedzi všetkých zahraničných návštevníkov, čo predstavuje hneď druhé miesto po Českej republike.

 

Karolína Ducká

hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava

tel. číslo: + 421 905 620 189
e-mail:
karolina.ducka@mindop.sk

 

Želáte si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.


späť

na začiatoktlačiť