Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Minister sťahuje Informačný systém výstavby z Riadiaceho výboru, bude ho ďalej analyzovať

11.12.2017

Bratislava (11. decembra 2017) – Minister dopravy Arpád Érsek sa rozhodol stiahnuť Informačný systém výstavby v súčasnej podobe z nadchádzajúceho rokovania Riadiaceho výboru prioritnej osi 7 Informačná spoločnosť. Urobil tak na základe vlastných analýz, pripomienkového konania ako aj po zozbieraní expertných posúdení, ktoré si na tento projekt nechal vypracovať.

 „Postupne vyhodnocujeme jednotlivé IT projekty, ktoré som našiel po svojom príchode na ministerstvo na stole. Vždy sa snažíme nájsť tú najlepšiu hodnotu pre štát a sústredím sa predovšetkým na konkrétny prínos pre ľudí,“ povedal minister dopravy a výstavby Arpád Érsek.

Informačný systém výstavby má za cieľ digitalizovať proces stavebného aj územného povoľovania a pomôcť skrátiť čas potrebný na vydanie príslušných povolení. Súťaž na jeho vybudovanie sa začal ešte za predchádzajúcej vlády a súčasný minster dal tento projekt preveriť aj útvaru Hodnoty za peniaze.

Súčasný minister dopravy už v minulosti rozhodol o zrušení projektu Atlas pasívnej infraštruktúry, ktorý mal mapovať trasy optickej aj energetickej infraštruktúry, nakoľko na projekt nebolo zabezpečené financovanie  a navyše boli sporné aj jeho prínosy pre bežných užívateľov.


späť

na začiatoktlačiť