Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Ján Figeľ chce, aby Európska komisia zamestnávala viac Slovákov

01.02.2011

Brusel, 1. február 2011 - Prvý podpredseda vlády a minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Ján Figeľ sa dnes v rámci pracovnej cesty v Bruseli stretol s podpredsedom Európskej komisie (EK) Marošom Šefčovičom. Hlavnou témou rozhovoru bolo personálne obsadenie Slovákov v štruktúrach Európskej komisie.

Ján Figeľ, ktorý bol v rokoch 2004 - 2009 prvým slovenským eurokomisárom vyhlásil, že je potrebné, aby v štruktúrach EK bolo zamestnaných viac slovenských zástupcov, keďže prispievajú k posilneniu pozície Slovenska ako členského štátu EÚ. K 1. januáru 2011 pracovalo v Európskej komisii z celkového počtu 23 980 zamestnancov spolu 327 občanov Slovenskej republiky. Podľa Figeľa je na Slovensku dostatok talentovaných i schopných kandidátov. Ide nielen o reprezentatívnosť zastúpenia, ale aj o možnosť neformálneho vplyvu, čo pomáha k presadzovaniu národných záujmov Slovenska na pôde Európskej únie.

Prvý podpredseda vlády a minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR sa v pondelok stretol s predsedom EK José-Manuelom Barrosom. V programe sú aj bilaterálne rokovania s podpredsedom EK a komisárom pre dopravu Siimom Kallasom a s komisárom pre regionálnu politiku Johannesom Hahnom.

Mgr. Ľubomír Tuchscher
riaditeľ odboru pre vzťahy s verejnosťou
mobil: + 421 905 638 517
mail: lubomir.tuchscher@mindop.sk
Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava


späť

na začiatoktlačiť